RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dużo, dużo wody na Księżycu

Publikacja: Piątek, 13 listopada (19:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na Księżycu jest woda, dużo wody - twierdzi NASA. Amerykańska Agencja Lotów Kosmicznych ogłosiła, że misja sondy LCROSS zakończyła się sukcesem.

Obłoki pyłu, wzniesione z powierzchni Księżyca po tym, jak w październiku w Srebrny Glob uderzyły dwa stopnie sondy LCROSS wykazały obecność znaczących ilości wody. Miejsce zderzenia, krater Cabeus wybrano tak, by szanse znalezienia wody były jak największe, wnetrze krateru od miliardów lat ukryte jest w cieniu. I decyzja okazała się słuszna. Szczegóły odkrycia poznamy później, ale rosną szanse na to, że ewentualne załogowe misje księżycowe, nie będą musiały całej wody potrzebnej astronautom zabierać z Ziemi.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: