RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kowary: Wyciek gazu po kradzieży manometru

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

W przepompowni gazu w dolnośląskich Kowarach doszło do wycieku. Około 50 osób zostało na kilka godzin ewakuowanych. Informację na ten temat dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Na miejscu pracowało około 30 strażaków i pogotowie gazowe. Po kilku godzinach ustalono, co było przyczyną wycieku. Jak powiedział nam  Andrzej Ciosk, oficer prasowy straży pożarnej w Jeleniej Górze, ktoś ukradł manometr, który jest elementem instalacji gazowej. Złodziej prawdopodobnie chciał sprzedać urządzenie w skupie złomu.

(mn)

Źródło: RMF FM
Tagi: wyciek gazu

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: