Ze względu na stan zdrowia 86-letnia królowa brytyjska Elżbieta II odwołała udział w publicznych imprezach do końca tygodnia. W oficjalnym komunikacie zapewniono jednak, że monarchini będzie obecna na spotkaniach i uroczystościach w Pałacu Buckingham.

Monarchini nie odzyskała jeszcze pełni sił po wirusowym zakażeniu przewodu pokarmowego. Pałac Buckingham poinformował, że "królowa wciąż dochodzi do siebie".

W środę monarchini miała w planach odwiedziny w ośrodku nowych technologii (Tech City) we wschodnim Londynie. W czwartek miała być obecna na nabożeństwie w kaplicy gwardzistów. Wiadomo już, że w tych obowiązkach zastąpią ją książę Yorku Andrzej oraz 91-letni książę Edynburga Filip.

Odwołane spotkania i wizyty


W poniedziałek Elżbieta II odwołała udział w dorocznym Dniu Commonwealthu. Pałac Buckingham informował wówczas, że to końcówka choroby królowej.

W ubiegłym tygodniu monarchini z powodu niedyspozycji odwołała dwudniową wizytę w Rzymie. Z powodu zakażenia przewodu pokarmowego spędziła dobę na obserwacji w szpitalu.

(s.)