Na drugim miejscu jest Meksyk, w którym dziennikarze stali się ofiarami walk karteli narkotykowych, a na kolejnych: Honduras i Irak.
W oświadczeniu do prezes Międzynarodowej Federacji Mediów, Jim Boumelha wezwał rządy na całym świecie do lepszej ochrony przedstawicieli mediów.
Trzech dziennikarzy zginęło w minionym roku w wypadkach. W 2009 roku zginęło 139 dziennikarzy.