RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W 2010 roku zginęło 94 dziennikarzy

Publikacja: Sobota, 1 stycznia (08:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej 94 dziennikarzy i pracowników mediów zginęło w starciach i zamachach w 2010 roku - podał raport Międzynarodowej Federacji Mediów. Z raportu wynika, że na czele listy krajów najbardziej niebezpiecznych dla dziennikarzy znalazł się Pakistan.

Na drugim miejscu jest Meksyk, w którym dziennikarze stali się ofiarami walk karteli narkotykowych, a na kolejnych: Honduras i Irak.

W oświadczeniu do prezes Międzynarodowej Federacji Mediów, Jim Boumelha wezwał rządy na całym świecie do lepszej ochrony przedstawicieli mediów.

Trzech dziennikarzy zginęło w minionym roku w wypadkach. W 2009 roku zginęło 139 dziennikarzy.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: