Największe gwiazdy rocka wystąpią na koncercie połączonym ze zbiórką pieniędzy na pomoc dla ofiar katastrofalnego huraganu Sandy, który na początku tygodnia przeszedł nad stanami północnowschodniego wybrzeża USA. Liczba ofiar huraganu wzrosła tymczasem do co najmniej 88.

Bruce Springsteen, Bon Jovi, Sting, Billy Joel i Christina Aguilera zaśpiewają w telewizji NBC na koncercie zatytułowanym "Hurricane Sandy: Coming Together". Koncert rozpocznie się o godz. 8 wieczorem (czasu USA). Fundusze zebrane podczas koncertu mają zostać przeznaczone na pomoc dla ofiar kataklizmu.

Życie wraca do normalności, ale bardzo powoli

W Nowym Jorku częściowo przywrócono kursowanie metra, sparaliżowanego wcześniej wskutek zalania stacji i tunelów pod rzeką East River. We wszystkich 15 stanach dotkniętych kataklizmem nadal około 4,7 miliona ludzi nie ma prądu. Wskutek huraganu najbardziej ucierpiał stan New Jersey, gdzie fala powodziowa zalała dziesiątki miasteczek i zniszczyły nadbrzeża w popularnych kurortach nadmorskich.

Przerwano poszukiwania kapitana statku "Bounty"

Amerykańska straż przybrzeżna przerwała poszukiwani kapitana statku "Bounty",  który zatonął u wybrzeża Karoliny Północnej podczas huraganu Sandy. To najtrudniejsza decyzja, jaką musieliśmy podjąć - powiedział Doug Cameron. Przyznał, że poszukiwania 63-letniego Robina Walbridge'a, który od ponad 20 lat był kapitanem "Bounty", trwały w sumie 90 godzin i nie przyniosły żadnego rezultatu. 14 z 16 członków załogi tonącego żaglowca ewakuowano w poniedziałek podczas dramatycznej akcji ratowniczej.

Żaglowiec został zbudowany w 1962 roku na potrzeby słynnego filmu "Bunt na Bounty" z Marlonem Brando. Film opowiadał autentyczną historię buntu podczas wyprawy brytyjskiego żaglowca na egzotyczne wyspy Oceanu Spokojnego w 1789 roku.