Pożar w łotewskiej fabryce Edge Autonomy produkującej drony m.in. dla Ukrainy. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Jak podał przedstawiciel firmy Janis Vilmanis, pożar spowodował "znaczne szkody", ale nie jest na razie znana ich dokładna skala.

Jak informuje lokalny portal Delfi, pożar wybuchł w fabryce należącej do firmy Edge Autonomy. Przedsiębiorstwo potwierdziło agencji LETA, że płonie ich obiekt, jednak nie podało więcej szczegółów. Pożar spowodował "znaczne szkody", ale nie jest na razie znana ich dokładna skala - powiedział przedstawiciel firmy Janis Vilmanis.

Z ogniem walczyło ok. 50 strażaków. Na miejsce przyjechały karetki, nie ma informacji o poszkodowanych. Serwis publikuje zdjęcia z miejsca pożaru.

Dotychczas nie poinformowano o możliwych przyczynach zdarzenia.

"Czy był to wypadek, czy coś bardziej złowieszczego"

Dwa tygodnie temu łotewski nadawca publiczny LSM informował o dostawach dronów produkcji Edge Autonomy na Ukrainę.

Bez wątpienia, kiedy już płomienie zostaną pokonane, uwaga zostanie skierowana na przyczynę pożaru i to, czy był to wypadek, czy coś bardziej złowieszczego - zauważa LSM.

Okolicznych mieszkańców poproszono o zamknięcie okien i drzwi oraz wyłączenie wentylacji w związku z zadymieniem.

Edge Autonomy to ważny producent dronów

Założona w 2009 roku firma Edge Autonomy, będąca własnością amerykańskiego holdingu, należy do światowych liderów wśród producentów dronów.

Bezzałogowce przez nią trafiają do ponad 70 krajów i są wykorzystywane w celach wojskowych, cywilnych i akademickich - podaje Delfi.