Polska awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostwach świata drużyn do lat 20. W ostatnim meczu grupy D zremisowała w Montrealu z Koreą Południową 1:1

Mecz był szybki, emocjonujący, ale z lekką przewagą Korei. Gdy Białkowski obronił dwie sytuacje sam na sam, a rywale spychali nas coraz głębiej, po odbiorze piłki na połowie rywala i podaniu do Janczyka strzeliliśmy gola "do szatni". Napastnik Legii minął obrońcę, a później założył "siatkę" bramkarzowi.

W drugiej połowie właściwie nie stworzyliśmy żadnej groźnej sytuacji. Za to Koreańczycy siali spory zamęt w naszym polu karnym. W 71. min strzałem pod poprzeczkę wyrównał Sang Ho Lee, o którym zapomnieli obrońcy. Przy strzale z pięciu metrów Białkowski nie miał szans.

12 lipca w Montrealu "Biało-Czerwoni" zagrają z broniącą tytułu Argentyną.

Polska - Korea Południowa 1:1

Bramki: Dawid Janczyk (45) - Lee Sang-Ho (71).

Żółte kartki: Dawid Janczyk, Tomasz Cywka, Jarosław Fojut, Krzysztof Król, Bartosz Białkowski - Ha Tae-Goon, Lee Sang-Ho.

Grupę wygrali Amerykanie, którzy pokonali Brazylię 2:1 (1:0).