RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polak zginął w katastrofie śmigłowca w Afryce

Opracowanie: Wtorek, 11 lipca (13:32)

Trzy osoby, w tym Polak, zginęły w katastrofie śmigłowca w Demokratycznej Republice Konga - poinformowała agencja AFP.

Maszyna, która rozbiła się krótko po starcie w ośrodku górniczym Kambove, należała do firmy górniczej Boss Mining.

Agencja AFP podała, że do katastrofy doszło w poniedziałek. Śmigłowiec miał lecieć do miasta Kolwezi i rozbił się kilka minut po starcie. 

Zginęły trzy osoby, w tym francuski pilot i Polak, który - jak podaje AFP - był osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo.


Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: