Sahana Khatun to 10-letnia dziewczynka z Bangladeszu, która najprawdopodobniej cierpi na rzadką chorobę skóry - dysplazję Lewandowsky'ego-Lutza. Na jej twarzy pojawiają się wykwity przypominające korę drzewa.

Pierwsze wykwity zaczęły występować na twarzy dziewczynki 4 lata temu. Początkowo ojciec dziecka zignorował zmiany skórne. Gdy uległy powiększeniu, zawiózł Sahanę do pobliskiego szpitala. 

Lekarze przypuszczają, że dziewczynka cierpi na syndrom "człowieka-drzewo". Jeśli najbliższe badania to potwierdzą, będzie pierwszą kobietą, u której zdiagnozowano tę chorobę. To jednak jej mniej agresywna odmiana - podkreślają medycy.

Pierwszym człowiekiem, u którego stwierdzono dysplazję Lewandowsky'ego-Lutza był obecnie 27-letni Abul Bajandar. Mężczyzna, również pochodzący z Bangladeszu, przeszedł 16 operacji. Lekarze ogłosili, że został wyleczony.

Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę w stanie wziąć na ręce swoje dziecko - powiedział Bajandar w rozmowie z agencją AFP. Mogę potrzymać swoją córeczkę w dłoniach, mogę się z nią pobawić. Nie mogę się doczekać powrotu do domu.

BBC/RMF FM