Papież Franciszek nie planuje w tym roku żadnych wakacji - ujawnił dziennik "Corriere della Sera". Według gazety, na letni wypoczynek nie wybiera się także jego poprzednik, Benedykt XVI.

Dziennik pisze, że podczas jednego ze spotkań Benedykt XVI zapytał Franciszka, czy przynajmniej w tym roku planuje choć krótki urlop i odpoczynek. Papież wyjaśnił swemu poprzednikowi, że pozostanie cały czas w Watykanie. Przypomniał też, że nie jeździł na wakacje także wtedy, gdy był metropolitą Buenos Aires. W tej sytuacji mieszkający w rezydencji w Ogrodach Watykańskich papież-emeryt stwierdził, że on również nie wyjedzie na wakacje. 

"Corriere della Sera" zauważa, że skoro żaden z papieży nie wybiera się na wypoczynek, to letnia rezydencja w Castel Gandolfo, lubiana przez Jana Pawła II i Benedykta XVI pozostanie w najbliższych miesiącach pusta. Przypomina też, że Franciszek od początku swego pontyfikatu zapewniał Benedykta XVI, iż dalej może jeździć do letniej papieskiej rezydencji i traktować ją jak swój dom.

Wiele osób z otoczenia papieża Franciszka namawiało go w ostatnim czasie, by pozwolił sobie na kilka dni odpoczynku, na przykład w Castel Gandolfo czy pobliskiej posiadłości Villa Barberini. Choć stan zdrowia 77-letniego Argentyńczyka nie budzi zaniepokojenia, to wiadomo, że jest on coraz bardziej zmęczony i niekiedy odwołuje spotkania i wizyty z powodu trapiących go niedyspozycji.