Podczas rozpoczętego w weekend festynu w Schorndorf pod Stuttgartem na południu Niemiec doszło do przypadków molestowania seksualnego kobiet przez uchodźców oraz do ataków na policjantów - podały niemieckie media. Władze wzmocniły środki bezpieczeństwa.

Agresja wobec policjantów była przerażająca - powiedział rzecznik policji cytowany przez agencję dpa.

Z policyjnego komunikatu wynika, że uczestniczki festynu, w tym 17-letnia dziewczyna, były molestowane na miejskim rynku oraz przed dworcem kolejowym. Podejrzanymi są Irakijczyk oraz trzech uchodźców z Afganistanu starających się o azyl w Niemczech. 

W nocy z soboty na niedzielę w parku zamkowym zebrało się około 1000 nastolatków, z których - jak pisze policja - "duża część była obcego pochodzenia". Młodzież obrzuciła butelkami fasadę zamku, atakowała też innych uczestników.

Podczas próby zatrzymania jednego z napastników doszło starcia z pozostałymi uczestnikami. Liczące 30-50 osób grupy młodzieży przez całą noc atakowały policyjne radiowozy butelkami. Część z nich uzbrojona była w noże i straszaki.
Policja zapowiedziała, że do końca festynu we wtorek zaostrzy środki bezpieczeństwa. Teren zostanie lepiej oświetlony, zwiększona zostanie ponadto liczba funkcjonariuszy.

(az)