Wielu pracowników Twittera zdecydowało się na odejście z pracy - informuje Reuters. Decyzje te są reakcją na opublikowanie przez Elona Muska ultimatum, zgodnie z którym pracownicy musieli zobowiązać się do pracy na maksymalnych obrotach albo zrezygnować.

Reuters powołał się na internetowy sondaż przeprowadzony wśród personelu serwisu.

Ultimatum i fala rezygnacji w Twitterze

Pracownicy Twittera na podjęcie decyzji mieli dwa dni, do godz. 17 (23 czasu polskiego) w czwartek. Niektórzy publicznie sugerowali, że zamierzają zrezygnować z pracy. Jeden z byłych pracowników stwierdził, że nowa fala rezygnacji to już "exodus".

W internetowym sondażu 42 proc. ze 180 pracowników biorących udział w badaniu zadeklarowało, że zamierza odejść z Twittera - poinformowała agencja Reutera. Jedna czwarta stwierdziła, że "niechętnie" zostanie, a tylko 7 proc. zadeklarowało, że zostaje w firmie i zobowiązuje się do - jak ujął to wcześniej Musk - "hardkorowej pracy". Według anonimowego źródła agencji Musk spotkał się z niektórymi osobami zajmującymi czołowe stanowiska, aby przekonywać je do pozostania w firmie.

Musk napisał, że pracownicy będą musieli być skrajnie zaangażowani w budowę "przełomowego Twittera 2.0", a spędzanie w pracy długich, intensywnych godzin będzie potrzebne do osiągnięcia sukcesu.

W dalszej części maila miliarder poinformował, że jeśli dany pracownik jest przekonany, że chce być częścią nowego Twittera, powinien kliknąć w przycisk, który przekierowuje do formularza online.

"Chociaż nie jest jasne, ilu pracowników zdecydowało się zostać, liczby wskazują na niechęć niektórych pracowników do pracy w firmie, w której Musk pospiesznie zwolnił połowę personelu, w tym najwyższe kierownictwo, i bezwzględnie zmienia kulturę (pracy), kładąc nacisk na długie godziny i intensywne tempo" - skomentował Reuters.

Biura Twittera zamknięte

W nowej wiadomości, wysłanej do pracowników firmy, którzy zdecydowali się kontynuować pracę, Musk oświadczył, że biura Twittera zostają tymczasowo zamknięte do poniedziałku. Nie podał powodu tej decyzji, ale wezwał personel do "stosowania się do polityki firmy" i powstrzymania się od przekazywania poufnych informacji na jej temat prasie lub w mediach społecznościowych.

Tydzień temu Musk wysłał do pracowników platformy Twitter dwa maile, w których nakazał im natychmiastowy powrót do biura i ostrzegł przed "trudnymi czasami".

Zanim Musk przejął kontrolę nad Twitterem, serwis zatrudniał ok. 7,5 tys. osób. W listopadzie zwolniono już około połowę z nich. 

Zapytany o obawy, że Twitter może grozić zamknięcie, Musk odparł: "Zostają najlepsi, więc nie jestem bardzo zmartwiony" - przypomina BBC.