Arktyczne mrozy skuły już też Niemcy. Na południu kraju było rano minus 24 stopnie. Na śmierć zamarzły już co najmniej 2 osoby. Meteorolodzy przewidują, że dziś w Bawarii słupek rtęci może spaść do minus 30, zaś na północy i wschodzie kraju do minus 20. Zimno także w Bułgarii i Norwegii.

W Bułgarii dzisiaj ma być minus 27 stopni. Na północnym wybrzeżu Morza Czarnego wieje dodatkowo silny porywisty wiatr. Port i lotnisko w Warnie są zamknięte. W regionie, przez co najmniej najbliższe trzy dni zamknięte będą też szkoły. Silny mróz spowodował już też pierwsze awarie; bez prądu jest jedno z dużych osiedli na przedmieściach Sofii.

W Norwegii mrozy sparaliżowały ruch uliczny. Nie lada kłopotem są porzucone przy szosach samochody, w tym zagraniczne ciężarówki. Zdjęcie takiego polskiego auta, częściowo blokującego drogę zamieszcza dziś dziennik "Aftenposten". Ściągnięcie ciężarówek z drogi może sporo kosztować, nawet do 1200 euro, w związku z czym miejscowi drogowcy nie kwapią się do ściągania porzuconych samochodów.