RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Miał ponad sto samochodów i pobierał zasiłek

Autor: Publikacja: Środa, 5 sierpnia (14:34) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Słowacja przez ponad trzy lata wypłacała zapomogę socjalną właścicielowi 107 samochodów. Mieszkaniec Michałowiec na wschodzie kraju otrzymał w sumie ponad 5 tysięcy euro zasiłku.

Teraz Słowak musi oddać pieniądze. Co więcej, za wyłudzenie nienależnego świadczenia grozi mu do 5 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja w Koszycach.

Jak to możliwe, że jeden człowiek ma zarejestrowanych ponad sto samochodów?

Okazuje się, że na wschodzie Słowacji nie jest to nic nadzwyczajnego. Wielu, szczególnie gorzej sytuowanych obywateli - za drobną opłatą rejestruje auto - które potem ze słowackimi tablicami rejestracyjnymi wywożone jest na Ukrainę.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: