RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Masakra na weselu. „To żołnierze strzelali”

Publikacja: Piątek, 2 stycznia (09:11) Aktualizacja: Piątek, 2 stycznia (09:00)

To afgańscy żołnierze ostrzelali uczestników wesela w prowincji Helmand na południu Afganistanu podczas środowych starć z talibami - poinformowały lokalne władze. Zginęło wtedy 17 osób, a 49 zostało rannych.

Żołnierze wystrzelili pociski moździerzowe w stronę uczestników ceremonii weselnej po tym, jak talibscy rebelianci zaatakowali punkt kontrolny - relacjonował zastępca gubernatora prowincji Helmand Jan Rasuljar. Pociski eksplodowały w miejscu, gdzie goście weselni oczekiwali na przyjazd panny młodej.

Po incydencie czterech żołnierzy, w tym dowódca, zostało zatrzymanych i przewiezionych na przesłuchanie do stolicy Helmandu, Laszkargah.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: