Co najmniej 13 osób zginęło w Montecito w pobliżu Los Angeles w Kalifornii w wyniku zejścia lawin błotnych. Miejscowe władze informują, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Co najmniej 13 osób zginęło w Montecito w pobliżu Los  Angeles w Kalifornii w wyniku zejścia lawin błotnych. Miejscowe władze informują, że liczba ofiar może wzrosnąć.
Po zejściu lawin błotnych zginęło 13 osób /MIKE NELSON /PAP/EPA

Ciała ofiar znaleziono w zwałach błota i gruzu. Z przykrością potwierdzamy śmierć 13 osób - powiedział na konferencji prasowej szeryf okręgu Santa Barbara, w którym leży Montecito.

Lawiny zeszły na Montecito, miejscowość położoną na północny zachód od Los Angeles, w nocy z poniedziałku na wtorek czasu lokalnego. Osunięcia ziemi ze wzgórz pozbawionych roślinności przez grudniowe pożary zostały spowodowane przez ulewne deszcze.

Masy błota, miejscami nawet o grubości 1,5 metra, wyrywały domy z fundamentów. Jak poinformowała policja, w okręgu Santa Barbara rannych zostało co najmniej 25 osób.

W wyniku zejścia lawin błotnych zostały odcięte drogi dojazdowe do wielu miejscowości. Do ratowania ludzi z zagrożonych terenów wykorzystano helikoptery.

Lokalne władze zarządziły ewakuację ok. 7 tysięcy mieszkańców.