Z lutym wybranka Koosje zmarła. Cała Holandia żyła wówczas tragedią łabędzia, który całe dnie zaczął spędzać przy metalowym pojemniku na śmieci. Odbicie brał za swoją ukochaną. Wydawane przez niego odgłosy rozdzierały serce każdemu. Nagrania tej łabędziej żałoby trafiły do internetu.
Ponieważ łabędzie łączą się w pary na całe życie, bardzo przeżywają śmierć partnera. Zachowanie Koosje zaczęło martwić władze parku. Sprowadziły więc dla niego nową towarzyszkę - Kaatje. O tym wydarzeniu park informował na Twitterze.
Pierwszą "randkę" łabędzie mają już za sobą. Zarejestrowano ją, a nagranie umieszczono w sieci. Teraz wszyscy czekają, czy Kaatje zdoła pocieszyć Koosje...
(es)