Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się tam, gdzie sobie tego zażyczy Benedykt XVI - krakowska kuria dementuje doniesienia włoskiego dziennika. "La Repubblica" donosi o piśmie przesłanym z Polski do Watykanu. Miałoby się w nim znajdować żądanie, by papież został wyniesiony na ołtarze w Krakowie.

Kuria krakowska jest zbyt poważną instytucją, aby podchodzić do spraw w taki sposób - oświadczył jej rzecznik ksiądz Robert Nęcek.

„La Repubblica" napisała w poniedziałek, że Kraków chce, aby beatyfikacja Jana Pawła II odbyła się w tym mieście, i utrzymuje, że między Krakowem a Watykanem trwa "próba sił" w tej sprawie. Ten "prawdziwy pojedynek kościelno-dyplomatyczny" rozgrywa się bez "widocznego rozgłosu" - zauważył dziennik.

Podkreśla jednocześnie, że w Watykanie można dowiedzieć się, że pewne jest tylko to, iż Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze między kwietniem a majem 2010 roku. Gdzie - nie wiadomo.

Szczegóły mają być ogłoszone w Rzymie na środowej prezentacji książki Gian Franco Svidercoschiego "Papież, który nie umiera" - pisze włoska gazeta.