Kremlowska administracja przygotowuje się do wypuszczenia własnych produktów spożywczych na rynek. Sklep z marką "Jakość Kremla" ma wystartować z początkiem kwietnia.

Według przedstawicieli Kremla, marka ma zapewnić "produkty o wysokiej jakości w przystępnej cenie". "Jakość Kremla" będzie sprzedawana przez internet. Będzie to głównie nabiał, ale znajdą się także inne produkty spożywcze. 

Kreml uważa, że projekt będzie wspierał krajowych producentów z małych i średnich przedsiębiorstw, a tym samym przyczyni się do promocji rodzimego rynku.

Sklep z kremlowską marką przez pewien czas działał. Obecnie pojawia się informacja, że "strona jest w budowie" i ma być uruchomiona ponownie z początkiem kwietnia. 

W przeszłości rosyjska prezydencka administracja próbowała już wejść z własną marką na rynek spożywczy. W 2012 roku w niektórych sklepach testowo pojawiły się m.in. czekoladki "Kremlowska Wiewiórka". 

Reakcje ludzi są mieszane. Jedni podchodzą do tego z humorem i śmieją się, że niedługo cały ich obiad będzie ostemplowany dwugłowym orłem, który jest w herbie Rosji. Inni twierdzą, że mimo tych zmian, większość społeczeństwa i tak nie ma dostępu do produktów najwyższej jakości.

W ofercie "Jakości Kremla" nie będzie jednak wódki. Przedstawiciele prezydenckiej administracji twierdzą, że w Rosji "jest już wystarczająco dużo alkoholu". 

(az)