​Co najmniej 26 osób zmarło, a ponad 30 trafiło do szpitala - to efekt zatrucia alkoholem niewiadomego pochodzenia w stanie Gudźarat w zachodniej części Indii.

Traktujemy ten incydent bardzo poważnie. Wszczęliśmy śledztwo, szczegółowo zbadamy okoliczności tego zdarzenia - zadeklarował cytowany przez Reutersa przedstawiciel administracji regionu, Raj Kumar.

Sprzedaż i konsumpcja alkoholu w Gudźaracie są zabronione, a jedynym wyjątkiem od tej reguły jest uzyskanie zezwolenia wydanego przez władze.

Częste przypadki zatruć i zgonów

Zatrucia i przypadki zgonów w wyniku spożywania trunków niewiadomego pochodzenia zdarzają się w Indiach bardzo często, ponieważ niewielu mieszkańców tego kraju może pozwolić sobie na zakup alkoholu z legalnych źródeł - przypomina Reuters.

W lutym 2019 roku niemal 100 osób zatruło się alkoholem ze skutkiem śmiertelnym w stanach Uttar Pradesh i Uttarakhand na północy kraju. W tym samym miesiącu blisko 170 osób zmarło z tej przyczyny w stanie Asam we wschodnich Indiach.

Latem 2020 roku alkohol niewiadomego pochodzenia doprowadził do śmierci co najmniej 100 mieszkańców Pendżabu w północnych Indiach.