Moja roczna przerwa od nauki skończyła się. Wspaniale jest nareszcie znów pójść do szkoły - stwierdziła w komentarzu Thunberg.
Nie jest jasne, klasę o jakim profilu rozpoczęła działaczka ekologiczna. Wiadomo jedynie, że jest to szkoła średnia, a także, że placówka mieści się w Sztokholmie.
Thunberg, która w sierpniu 2018 roku zainaugurowała akcję odbywających się w piątek szkolnych strajków na rzecz klimatu, jesienią ubiegłego roku na pokładzie katamaranu przepłynęła przez Atlantyk do Nowego Jorku. W USA nastolatka przemawiała podczas szczytu klimatycznego ONZ, a także w amerykańskim Kongresie. Następnie wróciła stamtąd w grudniu, również drogą morską, do Madrytu, aby wziąć udział w przeniesionym z Chile kolejnym szczycie klimatycznym.
W związku z epidemią koronawirusa Thunberg wezwała wiosną do zawieszenia publicznych protestów na rzecz klimatu. Od tego czasu jej zwolennicy w piątki publikują swoje zdjęcia z postulatami w internecie.
W Szwecji obowiązek szkolny obowiązuje do 16. roku życia, czyli do chwili ukończenia szkoły podstawowej.
Greta Thunberg po roku przerwy wróciła do szkoły
Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg po roku przerwy rozpoczęła naukę w szkole średniej. W poniedziałek 17-latka opublikowała w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z plecakiem.
Tagi:
szkoła