RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Eksplozje w centrum Rzymu. To "pokazowy gest" anarchistów?

Publikacja: Piątek, 12 maja (11:19) Aktualizacja: Piątek, 12 maja (12:00)

Niedaleko jednego z urzędów pocztowych w centrum Rzymu doszło do dwóch eksplozji. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Do dwóch eksplozji doszło na ulicy, niedaleko urzędu pocztowego. Po wybuchu pojawiły się płomienie między zaparkowanymi tam samochodami. Pożar został od razu ugaszony.

Z pierwszych ustaleń wynika, że był to leżący na asfalcie ładunek domowej roboty, odpalony zdalnie. Na miejscu znaleziono resztki butelek z benzyną.


Policja, cytowana przez media, twierdzi, że był to "pokazowy gest", który nie miał na celu spowodowania obrażeń. Jako najbardziej prawdopodobną hipotezę wskazuje się czyn anarchistów. 


Źródło: RMF FM/PAP
Tagi: Rzym

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: