RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brytyjski okręt atomowy zderzył się ze statkiem

Czwartek, 21 lipca (10:20)

Resort obrony Wielkiej Brytanii poinformował, że doszło do "bocznego zderzenia" brytyjskiego atomowego okrętu podwodnego HMS Ambush ze statkiem handlowym w pobliżu Gibraltaru.

Okręt doznał "pewnych zewnętrznych uszkodzeń", ale nie ma "absolutnie żadnych uszkodzeń reaktora". Nikt z członków załogi nie odniósł obrażeń - powiedział rzecznik ministerstwa.

Zaznaczył też, że na HMS Ambush, okręcie klasy Astute, nie było broni nuklearnej, jako że jednostka ta nie wchodzi w skład brytyjskiej floty okrętów podwodnych przenoszących broń atomową.

Do kolizji doszło, kiedy HMS Ambush wykonywał manewry ćwiczebne w zanurzeniu. Wszczęto śledztwo w sprawie tego incydentu.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: