RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Benedykt XVI przybył do Barcelony

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Benedykt XVI przybył w sobotę wieczorem do Barcelony, rozpoczynając drugą część swej dwudniowej wizyty w Hiszpanii. Jej pierwszym etapem było Santiago de Compostela, gdzie papież odprawił mszę dla 20 tysięcy osób. W niedzielę rano papież spotka się z królem Hiszpanii Juanem Carlosem i jego małżonką królową Zofią.

Następnie o godzinie 10 odprawi mszę, podczas której dokona poświęcenia słynnej świątyni Sagrada Familia, arcydzieła Antonio Gaudiego.

Po południu papież złoży wizytę w ośrodku dobroczynnym. Na lotnisku w Barcelonie, tuż przed odlotem do Rzymu, spotka się z premierem Hiszpanii Jose Luisem Rodriguezem Zapatero.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: