Za przekroczenie prędkości grozi mandat minimum 50 euro. Kierowcy samochodów dostawczych popierają jednak te restrykcje: Problem polega jednak na tym, że mało kto, tych ograniczeń przestrzega. Uważam, że to bardzo dobra decyzja, jeżeli ma chronić środowisko. A ja uważam, że nawet bez smogu trzeba ograniczyć prędkość. Ludzie chcą mieć coraz szybsze auta, ale po co? - przyznał jeden z kierowców w rozmowie z korespondentką RMF FM.
Aby ograniczyć smog, władze Belgii zachęcają do zmiany przyzwyczajeń i promują publiczne środki transportu. Na przykład w południowej części kraju, w najbliższych dniach, podczas trwania smogu autobusy będą jeździć za darmo.