Nie próbujcie nawet podzielić Unii - ostrzega Rosję przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Focus”.

Powstaje wrażenie, że Rosja patrzy na pewne kraje członkowskie - na przykład na Polskę czy kraje bałtyckie - inaczej niż na pozostałe kraje Wspólnoty - powiedział Barroso. Dodał, że rosyjski rząd musi zdać sobie wreszcie sprawę, ze interesy Polski są tak samo ważne jak interesy Francji, Niemiec czy Portugalii.

Nie widzimy podstaw rosyjskiego zakazu importu mięsa z Polski - powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Zdaniem Barroso, "problem Polski jest problemem europejskim". czytaj więcej

Komentując zakończony szczyt UE-Rosja w Samarze, Barroso powiedział: Putin dostrzegł, że europejskiej jedności nie można rozbić.

Przewodniczący Komisji Europejskiej skrytykował naruszenia praw człowieka w Rosji. Nie rozumiem tego, że kraj dysponujący takim aparatem bezpieczeństwa nie jest w stanie wyjaśnić morderstwa popełnionego na dziennikarzach - zauważył.