RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Życia się nie cofnie. Młodzi rapują o wypadkach

Publikacja: Środa, 25 lutego (09:58) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Uczniowie zabrzańskiego technikum wygrali konkurs na spot profilaktyczny w ramach kampanii "Idź-Jedź-Żyj". Ich utwór był tak dobry, że został rozbudowany i doczekał się teledysku.

Autorami słów i muzyki do utworu "Życia się nie cofnie" są Marcin Waliczek i Marcin Tokarz - laureaci wyróżnienia za muzykę w konkursie na spot profilaktyczny, zorganizowanym w ramach kampanii "Idź-Jedź-Żyj". Zadaniem uczestników - uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego - było nakręcenie krótkiego spotu filmowego, promującego bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nadesłano blisko sześćdziesiąt prac.

Scenariuszem i reżyserią teledysku zajęła się Żaneta Błaszczyk - studentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Realizacja przypadła Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.



Źródło: RMF/Policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: