"Wczoraj usłyszałem o tym pomyśle. Podoba mi się" - tak gość Porannej rozmowy w RMF FM Stanisław Karczewski komentuje projekt ustawy autorstwa posłów PiS o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Posłowie chcą, żeby 12 listopada tego roku był dniem wolnym od pracy. Według marszałka Senatu "to jednorazowy wolny dzień".

Raz na sto lat mamy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - podkreśla gość Roberta Mazurka.

Zdaniem marszałka Senatu "to jest tak wielkie święto i możemy tego 12 listopada jeszcze świętować".

Jeszcze odpoczywać, jeszcze wspominać to ważne wydarzenie dla Polaków - tłumaczy Stanisław Karczewski. 

TU ZNAJDZIESZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z MARSZAŁKIEM STANISŁAWEM KARCZEWSKIM

W poniedziałek do Sejmu wpłynął projekt ustawy autorstwa posłów PiS o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Posłowie chcą, żeby 12 dzień listopada tego roku był dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni" - czytamy w projekcie.

"Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych"

W projekcie posłowie PiS podkreślili, że Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

"Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej" - zaznaczono w dokumencie.

Autorzy projektu przypominają, że 11 dzień listopada w tym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł, aby 12 dzień listopada również był dniem wolnym od pracy.

(ug)