RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włamanie do katedry w Gliwicach

Autor: Publikacja: Środa, 20 listopada (18:44) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Trzy mosiężne lichtarze, dwa poczwórne dzwonki, gong, mszał oraz lekcjonarz - wszystko to padło łupem mężczyzny, który włamał się do katedry pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Włamywacz wszedł na stojące przy kościele rusztowanie i wybił witraż w oknie.

Rabuś uszkodził figurę stacji drogi krzyżowej i przewrócił jedną ze skarbonek.

Policjanci kilka godzin później zatrzymali podejrzanego o kradzież. To 40-letni mieszkaniec Gliwic.

Policjanci odzyskali też wszystkie skradzione przedmioty. Część odnaleziono w domu zatrzymanego, część we wskazanym przez niego punkcie skupu metali.

Źródło: Policja
Tagi: włamanie

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: