Trzeba dziś odsunąć od władzy szkodników, nawet jeśli to ciężkie zadanie dla opozycji, oraz pokazywać ludziom dokąd prowadzą obecne rządy. Nie darują nam przyszłe pokolenia, jeśli tego nie zrobimy - przekonywał były prezydent Lech Wałęsa.

W trakcie spotkania Komitetu Obywatelskiego przy Prezydencie Lechu Wałęsie, które odbywa się w Warszawie, były prezydent dziękował jego uczestnikom za to, że poświęcają swój czas, "by wspólnie zastanawiać się, jak nasz kraj nawrócić na właściwą drogę rozwoju".

Naszemu pokoleniu los dał wielkie zadnie, po pierwsze osiągnąć "przystanek wolność", a potem tę wolność dobrze zagospodarować - mówił Wałęsa. Podkreślał, że to pierwsze zadanie udało się wykonać, a drugie jest przed Polakami. Wałęsa zapewniał, że będzie wspierał tych, którzy się podejmą realizacji tego zadania.

Wałęsa powiedział także, że zadaniem dziś jest też "odsunięcie szkodników od władzy". Podkreślił, że opozycja ma ciężkie zadanie, bo - jak ocenił - obecne władze używają demagogii jako swojego narzędzia.

Wałęsa przekonywał, że" trzeba rozmawiać i pokazywać ludziom, dokąd to prowadzi", bo - jak zaznaczał - "nie darują nam pokolenia", jeśli Polski nie uda się zawrócić z drogi, którą obecnie idzie i zmarnuje dotychczasowe osiągnięcia.