Uwaga turyści! Od czwartku w Tatry wraca zima. Synoptycy zapowiadają spore ochłodzenie - w Zakopanem temperatura spadnie do zaledwie kilku stopni powyżej zera, a wysoko w górach spodziewany jest mróz i opady śniegu.

Słowaccy ratownicy już w środę wydali specjalne ostrzeżenie dla turystów. Po południowej stronie Tatr pierwsze opady śniegu pojawiły się bowiem już dzień wcześniej po południu.

Wybierający się na weekend w góry powinni więc przygotować się na typowo zimowe warunki turystyczne. Wysoko w Tatrach wciąż jest sporo śniegu, który nie stopniał jeszcze po zimie, a w najbliższych dniach pojawi się świeża warstwa białego puchu.

Idąc w góry, nawet latem trzeba mieć ze sobą ciepłe rzeczy, ale tym razem trzeba będzie rzeczywiście porządnie się ubrać i zabrać ekwipunek konieczny do poruszania się po śniegu - podkreśla ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski.

W najbliższym czasie turyści nie powinni wychodzić w wyższe partie Tatr bez raków i czekana. Oziębienie i opady śniegu przewidywane są nawet do poniedziałku.