Z powodu pęknięcia szyby w kabinie pilotów - poranny rejs samolotu linii Wizz Air z Katowic do Londynu - został zawrócony na lotnisko w Pyrzowicach. Na pokładzie maszyny było 156 pasażerów, nikomu nic się nie stało.

W kabinie pilotów - lecącego do Luton samolotu - kilkadziesiąt minut po starcie pękła jedna z warstw wielowarstwowego oszklenia. Nie spowodowało to bezpośredniego zagrożenia, jednak ze względu na procedury samolot zawrócił do Katowic - powiedział Piotr Adamczyk ze służb informacyjnych lotniska w Katowicach.

Lądowanie - po wypaleniu niezbędnej ilości paliwa podczas krążenia nad lotniskiem - przebiegło bez zakłóceń. Przewoźnik przystąpił do operacji wymiany uszkodzonej szyby, która sama w sobie nie jest bardzo skomplikowana, jednak ze względu m.in. na odbiory bezpieczeństwa trwa kilka godzin - wyjaśnił Adamczyk.

Z powodu zawrócenia samolotu opóźnione zostały dwa loty - do Londynu i Barcelony. Pasażerowie opóźnionych lotów mają otrzymać od przewoźnika kupony na gorące posiłki. Bieżące informacje podawane są na lotnisku, a także m.in. na lotniskowym profilu na Facebooku.