RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Usunięto awarię TP w centrum Gniezna

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 7 tys. abonentów zostało po południu pozbawionych połączeń telefonicznych w centrum Gniezna w Wielkopolsce. Po trzech godzinach awaria została usunięta. Jak poinformowała Maria Piechocka z biura prasowego Grupy TP w Poznaniu, przyczyną były problemy z zasilaniem centrali.

Kłopoty z połączeniami telefonicznymi miały m.in. gnieźnieńskie służby ratunkowe. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej powiedział, że alarmowe połączenia przez czas trwania awarii w Gnieźnie obsługiwane były przez jednostkę w Wągrowcu.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: