Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT miał usterkę. Samolot leciał do Nowego Jorku i został zawrócony znad Morza Bałtyckiego. Lądował na Okęciu.

Jak informuje reporter RMF FM Matusz Chłystun lotowski dreamliner bez problemu wylądował na Okęciu. Było to lądowanie maszyny ze względu usterkę stwierdzoną w locie.

Dreamliner obsługujący lot LO26 Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował z Warszawy na nowojorskie lotnisko JFK po godz. 17. Samolot został zawrócony na Okęcie znad Morza Bałtyckiego. Jak dowiedział się reporter RMF FM powodem zawrócenia z trasy była awaria modułu tzw. sztucznego horyzontu - przyrządu, który umożliwia pilotom odczyt położenia samolotu względem ziemi. To niezbędna do lądowania aparatura, gdy warunki atmosferyczne ograniczają widoczność. 

Samolot lądował punktualnie o 20:00. Jak się dowiedzieliśmy, lot do Nowego Jorku został przełożony na niedzielę. Jak zapewnił rzecznik LOT Krzysztof Moczulski, pasażerowie zostaną zakwaterowani w hotelu i otrzymają wyżywienie do czasu odlotu.   

Informację o problemach technicznych lotowskiego dreamlinera otrzymaliśmy od naszego słuchacza na Gorącą linię RMF FM. Trasę maszyny zawróconej z lotu do Nowego Jorku można było śledzić na stronie flightradar24.com.

 Opracowanie: