Niebezpieczny i zabroniony manewr miał miejsce w okolicach węzła Balice. Kierowca wyjaśnił krakowskim policjantom, że urządzenie nawigacyjne skierowało go na błędną trasę i miał zamiar jechać na biegu wstecznym aż do węzła, na którym wjeżdżał na autostradę.
Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali 59-letniego kierowcę z Ukrainy mandatem w wysokości 500 zł.
(tw)