Na dziennych bezpłatnych studiach czekają jeszcze tysiące wolnych miejsc – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Na dziennych bezpłatnych studiach czekają jeszcze tysiące wolnych miejsc – informuje „Gazeta Wyborcza”.
Gazeta wymienia uczelnie i kierunki, na których są jeszcze wolne miejsca /Jacek Turczyk /PAP

Ci, którzy nie dostali się na wymarzone studia oraz poprawkowicze (głównie z matematyki) mają jeszcze spore szanse na to, by jesienią dołączyć do grona studentów. Mniejsze i większe uczelnie w całym kraju prowadzą dodatkową rekrutację. W niektórych miejscach potrwa ona niemal do końca września.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy rekrutację uzupełniającą prowadzi do 13 września. Lista kierunków jest długa - od filozofii po inżynierię materiałową. Na UKW dodatkowe nabory prowadzone są również na kierunkach obleganych w innych miastach, np. biotechnologii i cieszącym się od kilku lat popularnością bezpieczeństwie narodowym. 

Z kolei na Uniwersytecie Opolskim, oprócz pedagogiki, miejsca są też m.in. na biotechnologii, dziennikarstwie, informatyce, logistyce czy uważanych za przyszłościowe studiach poświęconych odnawialnym źródłom energii. 

W Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza wciąż są indeksy m.in. na socjologii, wschodoznawstwie,ochronie środowiska. 

Jeszcze 15 osób na architekturę zamierza przyjąć Politechnika Rzeszowska. Na tej uczelni rekrutacja uzupełniająca zakończy się 14 września. Najwięcej wolnych miejsc - 60 - czeka na studentów matematyki i fizyki stosowanej oraz na technologii chemicznej - 50.

Gazeta wymienia też inne uczelnie i kierunki, na których są jeszcze wolne miejsca. Pełny wykaz znajdziecie w najnowszym wydaniu dziennika. 

(mal)