Twierdza Modlin już po raz piąty pójdzie pod młotek. Pomimo obniżki ceny, kupców trudno znaleźć. Zainteresowany jest Nowy Dwór Mazowiecki, ale szanse na przejęcie ma małe - zauważa "Życie Warszawy".

Fortyfikacje, które u zbiegu Wisły i Narwi wybudowano na rozkaz Napoleona, są teraz własnością Agencji Mienia Wojskowego. Od 2008 r. już czterokrotnie wystawiane były na sprzedaż, za każdym razem bezskutecznie. Agencja szuka nabywcy obszaru o powierzchni ponad 55 ha, zabudowanego 37 budynkami i innymi obiektami budowlanymi.

W tym czasie cena twierdzy spadła już o 70 proc. W pierwszym przetargu agencja chciała za nią 220 mln zł, w dwóch następnych - 160 mln zł. Ostatnia licytacja odbyła się w grudniu zeszłego roku. Cena wywoławcza wyniosła już tylko 70 mln zł. Kolejny przetarg odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Nie planujemy kolejnego obniżania ceny nieruchomości - mówi rzeczniczka AMW Małgorzata Golińska.

Potencjalnemu nabywcy przysługiwać będzie natomiast 50-procentowa bonifikata z tytułu wpisania obiektu do rejestru zabytków. Oznacza to, że kupiec - jeśli się znajdzie - zapłaci za obiekt 35 mln zł.