Trochę słońca, opady śniegu i siarczysty mróz - taką pogodę prognozujemy na weekend. Polska znajdzie się w zasięgu mroźnego wyżu, więc temperatura spadnie do nawet minus 12 stopni Celsjusza!

W piątek w kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie zachmurzenie duże.

Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 stopni na południowym zachodzie, minus 7 stopni w centrum, do minus 10 st. na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, na krańcach północnych okresami dość silny i porywisty, wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane, na południu duże, na krańcach północno-wschodnich małe, na południu miejscami możliwe są opady śniegu. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane, na południu duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie okresami opady śniegu.

Temperatura maksymalna wyniesie od minus 6 stopni na południowym zachodzie, minus 8 nad morzem, do minus 13 stopni na północnym wschodzie.

W niedzielę prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie duże. Na wschodzie możliwe opady śniegu, a na południu spodziewane są przejaśnienia. Temperatura maksymalna od minus 6 stopni na Śląsku, minus 8 stopni w centrum, do minus 10 stopni w Białymstoku.