RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Totemy dla rowerzystów w Warszawie

Publikacja: Wtorek, 3 marca (12:38) Aktualizacja: Wtorek, 3 marca (12:00)

W Warszawie stanęły totemy dla rowerzystów. Urządzenia informują z jaką prędkością powinni jechać, aby trafić na zielone światło na najbliższym skrzyżowaniu.

W totemie zainstalowany radar na wysokości półtora metra, który w odległości ok 20-40 metrów wykrywa rowerzystę i mierzy jego prędkość.

Informacja jest przekazywana do sterownika przy skrzyżowaniu, który na podstawie prędkości rowerzysty i czasu trwania zielonego światła wysyła informację zwrotną do urządzenia.

Totem wyświetla informację przez jeden z czterech znaków w kształcie warszawskiej syrenki.

Wśród rowerzystów urządzenia wywołują mieszane uczucia. Bez sensu wydane pieniądze - usłyszeliśmy od jednego z nich.

Ludzie na wszystko narzekają. Fajna sprawa - stwierdziła za to jedna z napotkanych rowerzystek.




Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: