Gołębie w rejonie ul. Elsnera w Krakowie tak dały się we znaki mieszkańcom, że Zarząd Budynków Komunalnych testuje nowy system zabezpieczający obiekty przed takimi uciążliwościami. Na dachach ustawiono atrapy ptaków drapieżnych - pisze "Dziennik Polski".

Sztuczna sowa rusza głową, "rozglądając się" na boki, zaś jeden sokół siedzi, a drugi lata na wysięgniku. Atrapy emitują też ultradźwięki - relacjonuje gazeta.

Na tym terenie mieliśmy mnóstwo interwencji w związku z brudzącymi gołębiami, które niszczyły elewacje, parapety, chodniki - wyjaśnia Bernadeta Ślusarczyk z ZBK.

Jak relacjonuje, montowane były kolce i siatki na budynkach, ale to nie rozwiązało problemu. Szukano więc w internecie innych sposobów na odstraszenie gołębi i dopiero ten wydaje się skuteczny, bowiem - według ZBK - tych ptaków w rejonie Elsnera jest już zdecydowanie mniej.

Jeszcze przez kilka miesięcy poobserwujemy to miejsce i nie wykluczamy, że atrapy drapieżnych ptaków pojawią się także na innych naszych obiektach, np. na dachach przychodni - dodaje Ślusarczyk.