Od 2012 roku dylematy znikną - posyłanie sześciolatków do pierwszych klas będzie obowiązkowe.
"Sześciolatek w pierwszej klasie" zachęci rodziców?
"Sześciolatek w pierwszej klasie" to pierwszy w Polsce program zachęcania rodziców do wysłania sześciolatków do pierwszej klasy, lub przyszkolnych oddziałów przedszkolnych. Akcja rozpoczęła się w Poznaniu. Rodzice dostali specjalne informatory, a dziś mogą także odwiedzać podstawówki.