RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Sześciolatek w pierwszej klasie" zachęci rodziców?

Publikacja: Poniedziałek, 11 stycznia (10:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Sześciolatek w pierwszej klasie" to pierwszy w Polsce program zachęcania rodziców do wysłania sześciolatków do pierwszej klasy, lub przyszkolnych oddziałów przedszkolnych. Akcja rozpoczęła się w Poznaniu. Rodzice dostali specjalne informatory, a dziś mogą także odwiedzać podstawówki.

Nauczanie zintegrowane i praca w oddziale przedszkolnym, tzw. zerówce, zupełnie się zmieniła. Są inne formy, inne metody. Mnóstwo czasu to są zabawy, gry - zachęcają uczący. Tymczasem rodzice zastanawiają się, czy takie skracanie dzieciństwa jest pozytywne.

Od 2012 roku dylematy znikną - posyłanie sześciolatków do pierwszych klas będzie obowiązkowe.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: