Sąd we Wrocławiu aresztował na trzy miesiące 6 mężczyzn, którzy uprowadzili i torturowali 21-latka. Wszyscy usłyszeli zarzuty porwania i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Swojej ofierze obcięli palec sekatorem, a obcęgami wyrwali dwa zęby.

Porywacze mają od 18 do 21 lat. Od czwartku do niedzieli przetrzymywali swoją ofiarę w jednej z altanek na terenie ogródków działkowych. Bili i katowali młodego mężczyznę - wyrwali zęby obcęgami, odcięli palec sekatorem. Wszystko przez dług, 21-latek był winien swoim oprawcom 10 tysięcy złotych. Jak nieoficjalnie dowiedziała się reporterka RMF FM Barbara Zielińska, chodzi o rozliczenia za narkotyki.

Porwany przeżył horror. Lista obrażeń, jakie zadali mu oprawcy, to prawie dwie kartki papieru A4. Bijąc i kopiąc wepchnęli go do bagażnika samochodu. Przewieźli do lasu, gdzie kazali mu kopać grób. Następnie przewieźli na teren ogródków działkowych, gdzie skuli do kajdankami, obwiązując ręce i nogi sznurami, a tułów siatką ogrodniczą. Pokrzywdzonemu obcięli palec sekatorem, a obcęgami wyrwali górną i dolną jedynkę - powiedziała Małgorzata Klaus, rzecznik prokuratury we Wrocławiu.

Policjanci znaleźli mężczyznę w jednej z altanek po tym, jak otrzymali anonimowe zgłoszenie o porwaniu. 21-latek został natychmiast przewieziony do szpitala. Jest w ciężkim stanie, ale jego życiu - na szczęście - nie zagraża niebezpieczeństwo. Na razie funkcjonariusze nie ujawniają, kim jest porwany.