Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Na rządzącą koalicję chce zagłosować 36,8 proc. Polaków. Jak podaje DoRzeczy.pl, to wzrost o 3,4 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania.
Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Swój głos na formację chce oddać 29,3 proc. ankietowanych, co jest wzrostem o 2,5 pkt proc.
Na podium znalazłby się także ruch Szymona Hołowni Polska 2050. Popiera go 12,7 proc. badanych.
Do Sejmu dostałaby się także Lewica (9,4 proc., spadek o 1 pkt proc.) oraz Konfederacja (6,6 proc., spadek o 2,1 pkt proc.).
Poza parlamentem znalazłby się PSL-Koalicja Polska, którą popiera 4,6 proc. badanych.
DoRzeczy podaje, że w takiej sytuacji PiS nie miałby większości w Sejmie, ponieważ zdobyłby 210 mandatów (231 potrzebne do samodzielnego rządzenia).