Posłowie powinni zrezygnować z wakacji apeluje do marszałka Sejmu i parlamentarzystów Socjaldemokracja. Oficjalnie SdPl troszczy się o los ustawy zdrowotnej, ale najwyraźniej partia Borowskiego nie ma lepszego pomysłu, jak się wylansować i odróżnić od SLD.

Większość parlamentarnych komentarzy dotycząca apelu Socjaldemokracji podszyta jest ironią. Okazuje się, że nawet w SdPl jedności nie ma. Moja żona powiedziała, że jeśli Socjaldemokracja doprowadzi do tego, że nie będzie nawet 2 tygodni wolnych w sierpniu, to ona nie zagłosuje na Socjaldemokrację - mówił Tomasz Nałęcz.

W SLD też entuzjazmu nie widać. Rzeczywiście wiele jest do zrobienia, choć z drugiej strony - trzeba pamiętać, że jeżeli człowiek pracuje nad czymś i jest zmęczony, to też ta jakość pracy jest byle jaka - przyznaje Katarzyna Piekarska, wiceprzewodnicząca SLD.

W kręgach opozycji nie brakuje za to głosów ostrej krytyki. To jest zabieg socjotechniczny; zabieg, który ma przekonać Polaków, że ktoś tu bardzo gorliwie pracuje na ich rzecz, podczas gdy naprawdę pracuje na rzecz utrzymania swojej diety poselskiej - uważa Bronisław Komorowski z PO.

No cóż trudno jakoś uwierzyć w szczerość intencji SdPl...