RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Skocznie pamiętające młodego Małysza zostaną wyremontowane

Publikacja: Sobota, 5 marca (08:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"W połowie roku gotowa będzie pełna dokumentacja modernizacji kompleksu trzech małych skoczni w centrum Wisły" - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz. Na tych obiektach rozpoczynał karierę Adam Małysz.

Koszt modernizacji szacujemy na około trzy miliony złotych. Razem z prezesem Apoloniuszem Tajnerem staramy się lobbować, by jak najszybciej mogło dojść do prac - powiedział Wąsowicz. Skocznie należą do Wisły-Ustronianki, macierzystego klubu wicemistrza olimpijskiego z Vancouver.

Obiekty narciarskie w centrum Wisły: K-17, K-23 i K-40 wybudowano w 1962 roku. Zmodernizowane zostały w 1997. Wszystkie mają igelitową nawierzchnię. Rekordzistą największej skoczni jest Paweł Słowiok.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: