Koszt modernizacji szacujemy na około trzy miliony złotych. Razem z prezesem Apoloniuszem Tajnerem staramy się lobbować, by jak najszybciej mogło dojść do prac - powiedział Wąsowicz. Skocznie należą do Wisły-Ustronianki, macierzystego klubu wicemistrza olimpijskiego z Vancouver.
Obiekty narciarskie w centrum Wisły: K-17, K-23 i K-40 wybudowano w 1962 roku. Zmodernizowane zostały w 1997. Wszystkie mają igelitową nawierzchnię. Rekordzistą największej skoczni jest Paweł Słowiok.