RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sfałszowana dokumentacja medyczna 3,5 tys. pacjentów

Publikacja: Sobota, 10 stycznia (10:58) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Właściciel przychodni z Trzebiatowa w Zachodniopomorskiem i jego pracownicy staną przed sądem. Sfałszowali dokumentację medyczną ponad 3,5 tysiąca pacjentów po to, żeby wyłudzić 170 tysięcy złotych z NFZ. Grozi im do 8 lat więzienia.

Mechanizm oszustwa polegał na tym, że pracownicy przychodni zakładali karty pacjentów dzieciom, które na wakacje przyjeżdżały na kolonie nad morze.

Przez kolejne miesiące nowi pacjenci masowo odwiedzali lekarza. Tak to wyglądało w papierach.

W rzeczywistości z prawie 4 tysięcy opłaconych przez NFZ porad, odbyło się niespełna 400.

Fundusz nieprawidłowości wykrył 3 lata temu, wtedy zawiadomił policję. Reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska ustaliła, że NFZ nadal podpisuje kontrakty z tą lecznicą.

(j.)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: