RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Senator Paweł Klimowicz odchodzi z PO

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Senator Paweł Klimowicz ogłosił, że odchodzi z PO i z klubu parlamentarnego partii. To reakcja na zaproponowane przez rząd, niekorzystne - jego zdaniem - zmiany w systemie emerytalnym dotyczące OFE.

Odchodzę z PO i z klubu parlamentarnego PO - oświadczył Klimowicz, który wcześniej zgłosił dwie poprawki do ustawy ws. OFE. Według niego proponowane przez PO zmiany są niekorzystne.

Sejm w ubiegłym tygodniu uchwalił zmiany w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Składki przekazywane do OFE zostaną obniżone z 7,3 proc. do 2,3 proc.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: