Schronisko dla bezdomnych psów w Tomarynach jest przepełnione i w związku z tym wstrzymało przyjmowanie psów. Pracownicy poprosili internautów o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o czworonogach do adopcji.

Schronisko dla bezdomnych psów w Tomarynach (między Ostródą a Olsztynem) poinformowało w piątek, że z powodu przepełnienia wstrzymało przyjmowanie psów.

Jak pomóc schronisku?

Cytat

Mamy 80 boksów, a 130 psów. Wczoraj miała miejsce interwencja, z której przyjęliśmy dwa psy. Pierwszy raz musiałyśmy wybierać, który trafi do schroniska (...). Schronisko nie jest z gumy, a ogrom bezdomności i złego traktowania ani trochę się nie zmniejsza
- napisały pracownice schroniska w mediach społecznościowych.

Podkreśliły, że schronisko "może przyjąć tyle psów, ile ma miejsc i nic ponadto".

Pracownicy schroniska dodali, że psy trzymają nawet w wiacie gospodarczej na narzędzia. Na odbiór i odłowienie czeka kolejnych 14 czworonogów.

W związku z trudną sytuacją schronisko w Tomarynach zaapelowało do wolontariuszy, aby pomogli w socjalizacji psów (to m.in. wyprowadzanie ich na spacery, zabawy). Dzięki temu zwiększy się szansa na adopcję tych zwierząt. 

Poproszono także o rozpowszechnianie w mediach społecznościowych informacji o psach, które już można adoptować. Schronisko jest gotowe także na współpracę z osobami, które zaoferują psom dom tymczasowy.

Jedno schronisko dla 9 gmin

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach to pierwsze w województwie warmińsko-mazurskim międzygminne schronisko. Wybudowało je wspólnie dziewięć gmin: Gietrzwałd, Stawiguda, Jonkowo, Świątki, Dobre Miasto, Olsztynek, Purda, Barczewo, Dywity.

Schronisko poza opieką, poszukiwaniem domów i promocją adopcji, wykonuje również obligatoryjne zabiegi kastracji i sterylizacji przebywających w nim psów i suczek.