Kalendarzowa wiosna przyszła dokładnie dwa tygodnie temu, jednak dopiero dzisiaj pokazała swoje prawdziwe, ciepłe i słoneczne oblicze. Reporterzy RMF FM postanowili sprawdzić, w którym miejscu Polski wiosna rozgościła się już na dobre i gdzie można ją nie tylko poczuć, ale także zobaczyć.

Reporter RMF FM Maciej Stopczyk wybrał się z mikrofonem do ogrodu botanicznego we Wrocławiu. Jest to miasto z najdłuższym okresem wegetacyjnym i jedną z najwyższych średnich temperatur w roku:

Mimo wiosennej aury na olsztyńskich jeziorach nie pojawiły się jeszcze żaglówki. Sami żeglarze rozpoczęli już jednak przygotowania jachtów do sezonu. Z Wincentym Pajewskim z klubu sportowego "Warmia" w Olsztynie rozmawiał reporter Andrzej Piedziewicz:

Trójmiejski Reporter RMF FM wybrał się na zbieg ulic Wiosennej i Słonecznej w Gdyni. Jak mówi, nad morzem też jest bardzo ciepło i cały czas świeci słońce:

Na Śląsku - jak zauważa nasz reporter - wiosna pokazuje swoje pracowite oblicze. Mieszkańcy szorują okna. Przez czyste już szyby do katowickich mieszkań zaglądał Marcin Buczek. Posłuchaj: