Mają dość jeżdżących ciężarówek i ogromnego hałasu. Mieszkańcy Strzemieszyc w Śląskiem ponownie wyszli dziś na ulicę i zablokowali dojazd do Euroterminalu w Sławkowie. "W takich warunkach trudno jest żyć" - mówi dziennikarzowi RMF FM jedna z protestujących kobiet. W Warszawie w tej sprawie interweniowali już także lokalni samorządowcy. Jak dotąd żadnych konkretnych decyzji nie ma.

Blokada drogi, protest na przejściu dla pieszych i ogromny korek w stronę Euroterminalu w Sławkowie na Śląsku. W taki sposób mieszkańcy Strzemieszyc walczą o budowę obwodnicy, która miałaby przejąć część ruchu ciężkich aut jadących w stronę granicy. 

Mamy nadzieję, że premier wreszcie nas usłyszy - mówi jedna z protestujących mieszkanek Strzemieszyc.

Pękające domy i hałas

Budowa pięciokilometrowego odcinka obwodnicy Strzemieszyc poprawiłaby jakość życia mieszkańców. Intensywny ruch ciężarówek zostałby przeniesiony poza wąskie uliczki na drogę poza Strzemieszyce. 

Mieszkańcy w rozmowie z dziennikarzem RMF FM opowiedzieli z czym muszą się mierzyć. Mówią o nieznośnym hałasie, pękających domach i zanieczyszczeniu.

W takich warunkach trudno jest żyć  - skarży się jedna z protestujących kobiet. 

Ewentualna budowa obwodnicy w tym miejscu to inwestycja centralna. W Warszawie w tej sprawie interweniowali już także lokalni samorządowcy. Jak dotąd jednak żadnych konkretnych decyzji nie ma. Dlatego mieszkańcy zapowiadają złożenie w tej sprawie petycji w Sejmie.